Komentáře Komentáře - Řev kainu ASIA (GB)„TheOmega Tour 2010“
ASIA (GB)„TheOmega Tour 2010“ PDF Tisk Email
26.4.2010. 20:00hod.,asia

PRAHA,Retro Music Hall,Francouzská 4. Po vyprodané a nadšeně přijaté koncertní premiéře v České republice (Praha-Retro Hall, květen 2008) a zlínské repríze (Masters Of Rock Cafe,duben 2009) vystoupí skupina Asia v tuzemsku již potřetí-tentokrát v rámci světového turné,,The Omega tour 2010",které bezprostředně navazuje na vydání nové studiové desky Asie(vychází v dubnu 2010).Po albu ,,Phoenix" to bude již druhá deska natočená původní sestavou muzikantů Asie po jejich nedávném comebacku.

První britská supergroup osmdesátých let se vrací na scénu ve své původní a nejsilnější sestavě ve složení Steve Howe (ex-Yes) John Wetton (ex-King Crimson, Uriah Heep, Roxy Music), Geoff Downes (ex-Yes, Buggles) a Carl Palmer (ex-ELP).Skupina Asia, založená v roce 1981 kytaristou Steve Howem a baskytaristou a zpěvákem Johnem Wettonem (ještě téhož roku se skupina zkompletovala příchodem klávesisty Downese a bubeníka Palmera), debutovala celosvětově úspěšným albem Asia (1982). Po vydání dalších dvou studiovek, Alpha (1983) a Astra (1985) se však klasická sestava rozpadá. Asia začátkem devadesátých let obnovuje činnost a až do roku 2005 koncertuje a vydává alba v různých sestavách a se střídavými úspěchy.

Comeback původní sestavy ale přichází až v roce 2006 a je následován celosvětovým úspěšným tour. Asia v originálním obsazení v pražském Retru připomene minulou desku Phoenix (duben 2008), v playlistu již budou také skladby z aktuální novinky Omega(duben 2010).Koncertní set opět potrvá více než 2 hodiny a diváci se mohou těšit kromě ochutnávky nových skladeb i na všechny žebříčkové megahity této skupiny (Heat Of The Moment, The Heat Goes On, Only Time Will Tell, Time Again, Sole Survivor, Don’t Cry atd.). Hudebníci si připomenou i své mateřské kapely, takže dojde i na písně Roundabout (od Yes), Video Killed The Radio Star (od Buggles), In The Court Of The Crimson King (od King Crimson) či Fanfare For The Common (od ELP).
 

Komentáře a dotazy k produktu  

 
0 #1 Michaela Holcová 2011-04-17 09:28
Děkuji oběma skupinám ORIENT za příjemně strávený večer 16. dubna, skvěle jsme se bavili
Uvítala bych za zvukaře někoho, kdo této práci rozumí a kdo nám nebude kazit poslech a dráždit muzikanty.
 

Pro přidání koméntáře se prosím přihlašte v pravé částí webu. Pokud jste se neregistrovali, prosíme, udělejte tak :-)

Hledat:

Následující akce: